E-ticaret Danışmanlığı

E-ticaret Danışmanlığı

E-ticaret alanında başarı elde etmek için profesyonel bir destek almak isteyebilirsiniz. Bu konuda e-ticaret danışmanlığı hizmetinden faydalanmak mümkün. E-ticaret danışmanlığının ne olduğunu, nasıl bir fayda sağladığını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hızlı bir gelişim sürecinde olan e-ticaret hem kendi işini kurmak isteyenlerin hem de fiziki mağaza sahiplerinin ilgi odağında yer alır. E-ticaret dünyasına ilk kez adım atanlar için nereden başlamak gerektiği karmaşık bir konu gibi görünebilir. İşini geliştirmek için bir e-ticaret sitesi kurmak isteyenler de zaman konusunda yetersizlik hissedebilir. Böyle bir durumda en iyi çözüm profesyonel bir destek almaktır. E-ticaret danışmanlığı hizmeti gelir artırmak, zaman tasarrufu ve iş verimliliği gibi adımlarda girişimcilere büyük destek sağlar. E-ticaret danışmanlığı sayesinde ürün güncellemelerini, tedarikçi kontrollerini, satış analizlerini, arama motoru optimizasyonunu zahmetsizce yapabilirsiniz. Sitenize ve hedef kitlenize özel olarak tasarlanan çözümlerle başarıya adım adım yaklaşabilirsiniz. Site altyapısı e-ticaret kanallarının temel yapı taşıdır. Doğru tasarlanmayan bir altyapı faaliyet sürecinde sorun yaratabilir. Siteye ürün yüklendikten sonra altyapıda değişiklik yapmak son derece zordur. Bu nedenle tasarım ve geliştirme aşamalarının doğru bir işleyişle ilerlemesini sağlamak için profesyonel bir e-ticaret danışmanlığı hizmeti almanızda yarar bulunur.

E-ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-ticaret danışmanlığı, e-ticaretle ilgilenenlere işe başlangıç aşamasından teknik desteğe, SEO uyumlu ürün giriş işlemlerinden reklam ve pazarlama modelleri hakkında bilgiye kadar pek çok hizmet sürecini ifade eder. Bu hizmeti veren uzmanlar size bir yol haritası çizerek başarınıza katkı sağlar. Danışmanlık hizmeti alarak ilerlemenizle ilgili tereddüt yaşamadan işinize odaklanabilirsiniz. Sektörde rakiplerinizi geride bırakacak yenilikçi fikirlere ihtiyaç duyuyorsanız bir e-ticaret uzmanıyla çalışabilirsiniz. E-ticaret danışmanlığı, web sitesi kurulumu, SEO hizmeti, reklam ve pazarlama desteği, pazaryeri entegrasyonu ve sosyal medya yönetimi gibi konuları kapsar. Danışmanlık hizmetini belli süreler dahilinde alabilirsiniz. Bu konuda hizmet veren ajanslarla aylık ya da yıllık anlaşmalar yapabilirsiniz.

E-ticaret danışmanı;

 • E-ticaret paketi seçiminde yol gösterir.
 • SEO danışmanlığı yapar. İçeriklerin SEO denetimini gerçekleştirir.
 • Sanal POS başvurusunu ve kargo firmalarıyla olan anlaşmaları yapar.
 • Ürün girişleriyle ilgili teknik bilginin yanında fiyat konusunda da fikir verir.
 • Google Ads reklam kurulumlarını ve bununla ilgili eğitimleri tamamlar.
 • Sosyal medya hesaplarının entegrasyonunu yapar.
 • Sitenin yayına alınma sürecini hızlandırır.
 • Pazarlama ve reklam konularında aksiyon planları hazırlar.
 • Satış odaklı çalışmalar yaparak e-ticaret sitesi sahibine rapor verir.
E-ticaret Danışmanlığı
E-ticaret Danışmanlığı

E-ticaret Danışmanlığı Hangi Aşamalardan Oluşur?

Danışmanlık hizmetinin bazı aşamaları vardır. E-ticaret uzmanı şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda bir plan hazırlar. Plan oluştururken bu aşamalar dikkate alınır. Genel hatlarıyla e-ticaret danışmanlığı aşamaları şu adımlardan oluşur:

 • Şirketinizin niteliklerine uygun bir iş planı hazırlanır.
 • E-ticaret sisteminin seçimi ve tasarımı konusunda detaylı bir çalışma yapılır.
 • Sitenin genel hatları SEO kurallarına uygun olarak dizayn edilir.
 • Sosyal medya trafiğinin doğru yönetilmesi için düzenlemeler yapılır.
 • Etkili bir pazarlama ve reklam sistemi üzerinde çalışılır.
 • E-ticarette önemli bir yeri bulunan pazaryeri entegrasyonu yapılır ve satıcıya gerekli eğitimler verilir.
 • Arama Motoru Optimizasyonu için püf noktalar müşteriyle paylaşılır. Ürün ve kategori girişlerinin nasıl SEO uyumlu olarak yapılabileceğine dair eğitimler düzenlenir.
 • E-ticaret hosting paketleri konusunda bilgi verilir ve gerekli destek sağlanır.

E-ticaret Danışmanının Sorumluluk Alanları

Bir e-ticaret uzmanının en temel sorumluluğunun işletmenin ihtiyaçlarını doğru belirlemek olduğunu söylemek mümkündür. Bu açıdan bu görevde bulunanların yetkin kişiler olması beklenir. Danışmanlık hizmeti veren uzman, şirketin e-ticaret başarısını değerlendirir. Eksik ya da hatalı bulunan noktalar konusunda iş planında gerekli düzenlemeleri yapar. Satışlarda yaşanan değişimleri e-ticaret sitesi sahibine raporlamakla görevlidir. Bu raporlamalara arama motorlarındaki sıralama durumu, reklam ve kampanya dönüşleri gibi başlıkları da eklemek mümkündür. Müşterilerin e-ticaret sitesine ne şekilde ulaştığına dair analizler de yapar. Tasarım, içerik geliştirme, müşteri memnuniyeti, marka performansı konularında e-ticaret sitesinin ilgili departmanlarıyla işbirliğinde bulunur.

E-ticaret uzmanında olması beklenen bazı nitelikler vardır. İnteraktif pazarlama stratejileri konusunda bilgi sahibi olmak bir e-ticaret uzmanından beklenen en önemli özelliklerden biridir. Analitik düşünebilmesi ve organizasyonel bir yetenek göstermesi beklenir. Web sitelerinin performansını ölçmeye yarayan araçları kullanabiliyor olması e-ticaret sitesi sahiplerine vereceği desteğin kalitesini artırmaktadır.

E-Ticaret Danışmanlığına Neden İhtiyaç Duyulur?

 • E-ticaret sitesinin başarısını artırmak ve var olan bir siteyi optimize etmek,
 • Trafik ve etkileşim oranlarının verimli bir biçimde artması,
 • Satış gelirlerinizde artış sağlamak,
 • Çeşitli analiz ve raporlamalarla işinizi doğru yönlendirmek,
 • SEO kuralları konusundaki ihtiyaçlarınızı belirlemek,
 • Hedeflediğiniz gereksinimleri doğru olarak ortaya koymak,
 • Özelleştirilmiş bir e-ticaret sitesi niteliği elde etmek,
 • E-ticaret sitenizin bilinirliğini artırabilmek,
 • Sipariş sürecini optimize edebilmek,
 • Ticari işlemleri tamamen otomatikleştirilebilmek,
 • Yönetim verimliliğini artırmak ve buna bağlı olarak maliyetleri azaltmak,
 • Müşteri dönüşlerinin niteliğini ve hızını geliştirebilmek gibi konularda e-ticaret danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyulur.

E-ticaret Danışmanlık Hizmetiyle Kazançlı Çıkın

E-ticaret danışmanlığı alarak sitenizi özel olarak tasarlatabilirsiniz. Müşteri deneyimi, CTA, okunabilirlik, müşteri etkileşimi ve bu etkileşimi koruma, genel görünüm konularında detaylı bir analize sahip olabilirsiniz. E-ticaret güvenliğiyle ilgili kapsamlı bir değerlendirme elde edebilirsiniz. E-ticaret danışmanlığı size, genel işleyiş, açılış ekranı, tarayıcı uyumluluğu gibi konularda destek sağlar. İçeriklerinizin SEO uyumluluğu konusunda profesyonel bir yardım almış olursunuz. Arama motoru optimizasyonunun tamamen organik olması için iyi bir çözüm fırsatı yakalarsınız. İş hedefleriniz doğru bir şekilde belirlenir ve gelişim kaydedebilmek açısından sürekli olarak revize edilir. Hedeflerinizi başarı ölçütlerini doğru bir biçimde belirlemeniz için etkili bir kaynaktır. Tüm süreçlerde kesintisiz bir destek elde edeceğiniz için e-ticaret danışmanlığı sayesinde her açıdan kazançlı çıkarsınız. Sitenize özel oluşturulacak muhasebe yazılımları sayesinde stok takibini, satış ve iade rakamlarını içeren tüm finans adımlarınızı tek bir uygulamayla kolayca yönetebilirsiniz.

E-ticaret Danışmanlığıyla Satışlarınızı Artırın
E-ticaret Danışmanlığıyla Satışlarınızı Artırın

E-ticaret Danışmanlığıyla Satışlarınızı Artırın

Hedef kitlenin belirlenmesi konusunda etkin süreç yöneten e-ticaret danışmanları, bu kitleye uygun pazarlama stratejilerinin belirlenmesinde de önemli bir rol oynarlar. Sitede yer alan içeriklerin SEO ve SEM çalışmalarını yaparak satışı artırmaya yönelik bir adım atar. Satış analizlerinin doğru yorumlanması stratejilerin doğru planlanması açısından hayati öneme sahiptir. E-ticaret uzmanları oluşturdukları iş planı sayesinde satış rakamlarının yukarı yönlü bir ivmeyle hareket etmesi için çalışırlar. Web sitesinin tasarımından yönetimine, sosyal medya hesaplarının doğru kullanımına kadar pek çok konuya titizlikle yaklaşır. Profesyonel bir ekipten alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde işinizi kaliteli bir zemine oturtabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

E-ticaret çok yönlü olarak ele alınması gereken hassas bir alandır. Fiziksel bir mağazanız olduğunu düşünün. İyi satış yapabilmek ve çok sayıda müşteriye ulaşabilmek için mahalle arasındaki bir sokak yerine en işlek caddede mağaza açmak istersiniz. E-ticaret de buna benzer bir mantıkla yürür. Bir web sitesinden ibaret değildir ve üzerinde titizlikle durulması gerekir. SEO kurallarına uyulmadan, müşteri beklentileri göz önüne alınmadan başarı elde edebilmek pek mümkün olmaz. E-ticaret danışmanlığı online satış kanallarınız için en etkili çözümleri sizlere sunar. Anlık değil kalıcı bir başarı istiyorsanız e-ticaret sitenizi profesyonel ellere teslim edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir